X
تبلیغات
پالایش کود کاشان کشاورزی

پالایش کود کاشان کشاورزی

نقش فضولات دامی درتولید برق

تولید برق از فضولات دامی

میزان تولید برق یستگی به میزان کود دامی دارد. سیستم های برق رسانی برحسب وزن فضولات و نیاز به ان طراحی گردندو میزان تولیدی برق در این سیستم ها از پانصد کیلووات تا شش الی دوازده مگا وات است و این رقم بستگی به درخواست مشتری دارد.

نقش فضولات دامی درتولید برق

فناوری تولید برق از فضولات دامی

فناوری که میتواند پسماندهای الاینده های محیط زیست را به ترکیبات بیضرری تبدیل کند بیوگاز است که با هضم پسماندآلی کار میکند و میتواند با شکستن پیوند های پرانرژی انژی الکتریک تولید کند.

مدیر فنی شرکتی که با طراحی ماشین آلات  در زمینه مدیریت پسماند آلی در بخش هایشهری و کشاورزی سیستمهای بیو گازو تصویه موادآلی راتولید میکند گفت : در دامداری ها وپسماند های شهری و هرگونه پسماند آلی سیستم بیو گاز مورد استفاده قرارمیگیرد.طرز کار این سیستم به گونه ایست که که باکتری های موجود درپسماند هاو مواد آلی را خنثی میکند و ایمن سازی میکند و آن ماده آلی گاز و حرارت تولید میکند. مقدار خلوص گازحاصل از پسماند ها 96٪میباشدکه میتوان آنرا به عنوان گازمتان در لوله کشی ها ویا سوخت موداستفاده قراردهیم و یا از آن در تولید برق استفاده کنیم و به فروش رسانیم .

وی در مورد طرز کار با این سیستم و تصفیه مواد آلی به گزارشگر ایانا توضیحاتی داد : شرکت ما در قرار داد با شرکت های ایتالیایی . چینی.والمانی موظف شد بنا به نیاز مشتریان ازاین شرکتها تجهیزات وارد کند و طبق نظر مشتری و با توجه به حجم پسماند ها اینسیستم ها را طراحی کنند .

وی در توضیحاتی درباره تولید برق از فضولات دامی افزود:پسماند مواد های آلی ترکیبات کربی را دارا هستند همانگونه که در معده انسانها و دام ها اتفاق میافتد عمل میکندوبا شکستن مواد باعث میشوند مولکول های کوچک آزاد گردند وباعثاز بین رفتن ترکیباتی همچون نیترات و گوگرد گردند . دو اتفاق در این فراین میوفتد:1-بیخطر کردن و سوزاندن پسماندی که مشکل محیط زیستی را به دنبال دارد 2- استفاده ازاین پسماند ها .

با ازبین بردن گوگرد و نیترات به محیط زیست آسیبی وارد نمیگردد و تبدیل به کود آلی میشود. کودهای نظیر کود سولفات آهن ، هیومیک اسید ، کود اوره جز دسته کود های شیمیایی و آلی است این کود به صورت جامد و مایع درکشاورزی استفاده میشود.  برای ازبین بردن پسماندی که یکی ازمشکلات محیط زیستی به شمارمیرود بایدهزینه های هنگفتی کرد. با استفاده از این سیستم دیگر هزینه صرف از بین بردتن مواد نمیگردد بلکه درامد زایی میشود .زیرا ماده ای که از این طریق یه وجود می اید بهفروش نیز میرسد .این فرایند یک فرایند بیولوژیکی میباشد که با استفاده از فعالیت باکتری ها باعث شکستن ترکیبات بزرگتر به ترکیبات کوچکتر میگردد و انرژی آن را آزاد میکند.

 

 منبع:

http://palayeshcood.com/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1/%D9%86%D9%82%D8%B4-%D9%81%D8%B6%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%82.html

+ نوشته شده در پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ساعت ۱۸:۵۴ توسط پالایش کود پالایش کود دسته : نظر(0)

علت تامین نشدن کود مورد نیازکشاورزان چیست ؟

علت تامین نشدن کود مورد نیازکشاورزان چیست ؟

به گزارش رسانه های داخلی : قاسم تاروردی ریس جهاد کشاورزی شهرستان ماکو بیان داشت: علت تامین نشدن کود مورد نیاز کشاورزان مشکل در حمل و نقل میباشد.

تاروردی زاد عنوان کرد :یکی از عوامل مهم در تامین نشدن کود مورد نیاز کشاورزان مشکل حمل و نقل و کمبود ماشین آلات حمل میباشد زیرا کودها از طریق بنادر به ماکو انتقال و توزیع میابند، (این کودهای مورد نیاز عبارت است کود اوره ، کود هیومیک اسید و کود سولفات آهن ) که امیدواریم مسَولین این مشکلات را خاتمه بخشند هم اکنون کشاورزان به 350 تن کود نیازمند هستند.

کشت کلزا و خرید کود کلزا

حدود هفتاددرصد کشت شصد و پنج هکتار گندم آبی در ماکو اقتصاص داده شده است

قاسم تاروردی زاده گفت :کشاورزی یک حوضه ریسک پذیر است و عواملی ممکن است در رابطه با وارد کردن خسارت به این حوزه در زندگی بشر تاثیر گذاشته و نقش بسزایی را اعمال کند که این امر مستوجب جلوگیری ازآن و امادگی و مجهز شدن به امکانات لازم است.
ریس جهاد کشاورزی شهرستان ماکو افزود : حدود هفتاددرصد کشت شصد و پنج هکتار گندم آبی در ماکو اقتصاص داده شده است  وی ادامه داد: از پنجاه و چهار هکتار گندم دیمی بیست و پنج الی سی درصد این هدف محقق شده ، که آمار بعد از افزایش بارندگی ها به رقم صددرصدی می رسد .

بنا به اظهار قاسم تاروردی ، پارسال بر اثر حوادث طبیعی پنج میلیارد و صد میلیون تومان در صنعت کشاورزی این ناحیه خسارت وارد شده بود، وی بیان داشت : اماری که کمیته خسارت اعلام کرده ؛به سیصد نفر در این ناحیه خسارت وارد شده است.
ریس جهاد کشاورزی شهرستان ماکو آسیب وارده که ناشی از عوامل طبیعی بر اراضی این شهر بوده را خاطر نشان کرد و گفت :حدود نهصد و پنجاه هکتار از مساحت زمین ها که تشکیل شده از این عوامل  بوده سی تا هشتاد درصد خسارت دیده اند.

وی ادامه داد : پارسال میزان بارندگی به میزان چهارصد و بیست میلیمتری در بلند مدت بوده ایم که در ماکو بی سابقه نیز می باشد وی ادامه داد : سیل وتگرگ وطوفان عامل های تخریب و آسیب رسان هستند

رئیس جهاد کشاورزی مرودشت برای اولین بار کاشت کلزا به روش پشته ای را به مطبوعات اعلام کرد.

طبق گزارش خبرگذاری ایانا در استان فارش؛عزیز رحیمی گفت : برای نخستین بار در سی هکتار از زمینهای زیر کشت شهرستان مرودشت، کلزا بر روی پشته کاشت شده است همچنین وی گفت : دستگاه ریز دانه فراینده کشت مکانیکی را برعهده داشته  است و در ناحیه یی از زمین های زیرکشت از آبیاری نواری تیپ استفاده شده است.

عزیز رحیمی افزود :سیستم کاشت را معمولا روی بسترهای بلند انجام میدهند که این جدیدتر روش مناسب زمینهای آبی دنیای مدرن می باشد، یکی از مزایای این سیستم کاشت ، صرفه جویی در مصرف آب و دیگری افزایش بهره وری در کود و بذر است . همچنین هشتصد و شصد و پنج هکتار کلزا امسال در شهر مرودشت کاشته شده است .

 

منبع 

http://palayeshcood.com/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%86-%DA%A9%D9%88%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%DA%86.html

+ نوشته شده در شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ساعت ۲۰:۰۹ توسط پالایش کود پالایش کود دسته : نظر(0)