X
تبلیغات
پالایش کود کاشان کشاورزی

پالایش کود کاشان کشاورزی

کود کلات آهن ۶٪ هیدروپونیک (RNA)

کود کلات آهن ۶٪ هیدروپونیک (RNA)
به زبان ساده، کشت هیدروپونیک، کشتی است که در آن برای پرورش گیاهان از خاک استفاده نمی شود، مواد غذایی از طریق لوله هایی براساس میزان نیاز گیاه بصورت محلول در دسترس گیاه قرار می گیرد.

مختصر مزایای استفاده از کود اهن کلات ۶% (مخصوص کشت هیدروپونیک)

تامین آهن گیاهان

پیشگیری و درمان زردی گیاهان

بالابرنده عمل فتوسنتز

حلالیت ۱۰۰٪

رشد و باروری گیاهان

در روش آبکشت یا هیدروپونیک شرایط کشت باید برای گیاهان آماده باشد بدین ترتیب که نور خورشید نباید به ریشه برسد برای این منظور از مواد برای محفوظ نگه داشتن گیاه استفاده می شود.

روش های کشت آبکشت و کود برای کشت هیدروپونیک

روش باز:

متدی است یک بار تمام موادی که گیاه برای رشد نیاز دارد در اختیارش قرار می گیرد این مواد شامل عناصر میکرو و ماکرو می باشند، که پس از استفاده ازطریق روزنه هایی که در پایین بستر کشت قرار داده شده از دسترس گیاه خارج می شود .

روش بسته:

متدی دیگر است که در آن عناصر میکرو و ماکرو بصورت کاملا محلول برای چند نوبت دراختیار گیاه قرار میگیرد، اندازه گیری همیشگی عناصر غذایی محلول با دستگاه کنترل کیفیت در این سیستم بسیار مهم است.

کود کلات آهن ۶%  EDDHA با اورتو اورتو ۵٫۵ با حلالیت ۱۰۰٪ بمنظور استفاده در کشت هیدروپونیک تاثیر چشمگیری بر روی گیاهان دارد.

انواع مختلف کود آهن کلات در بازار ایران می باشد :

۱- کود آهن کلات از نوع (EDTA ) :

فرمول EDTA در PH پایین ۶٫۵ قابل جذب گیاه می باشد. بدین معنی است که عملکرد کود EDTA در خاک های قلیایی بی اثر است و عملا ۵۰ درصد آهن قابل جذب بوده و ۵۰ درصد آن جذب نخواهد شد که پنجاه درصد باقیمانده در خاک های کلسیمی بالا واکنش نشان خواهد داد و ترکیب می شود. از این کود نباید در خاکها و آب های کلسیمی استفاده شود .

۲- کود آهن کلات از نوع (DTPA) :

کود DTPA ، عملکرد این کود در خاکهایی با PH زیر ۷٫۰ بوده و دقیقا مثل کود EDTA در برابر خاکهای کلسیمی آسیب پذیر و ضعیف می باشد.

۳- کود آهن کلات از نوع (EDDHA) :

 

کود EDDHA (ای دی دی اچ ای ) در خاک هایی با PH تا حد ۱۱٫۰ قایل جذب گیاه می باشد و یکی از بهترین نوع آهن کلاته موجود در دنیا است که در بازار ایران یافت می شود.(کود آهن کلات مخصوص هیدروپونیک از نوع EDDHA می باشد )

 

منبع :

کود کلات آهن ۶٪ هیدروپونیک (RNA)

کود هیدروپونیک

+ نوشته شده در شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ساعت ۲۲:۴۳ توسط پالایش کود پالایش کود دسته : نظر(0)

برنامه ممیزی استاندارد تولید محصولات دارای گواهینامه اجرایی شد

برنامه ممیزی استاندارد تولید محصولات دارای گواهینامه اجرایی شد

سعید سعادت افزود: "این دستورالعمل در واقع یک استاندارد تشویقی برای تولید محصولات گواهی شده است و باید شامل همه انگیزه های لازم برای تشویق کشاورزان به تولید چنین محصولاتی شود." .

برنامه ممیزی استاندارد تولید محصولات دارای گواهینامه اجرایی شد خبر پالایش کود

سازمان استاندارد ملی صدور گواهینامه

بنا به گفته ایشان ، نسخه سوم گواهینامه استاندارد تولید محصول از سال گذشته در همکاری با وزارتخانه های کشاورزی، بهداشت، پزشکی و آموزش و پرورش ملی تکمیل شده است.
وی افزود: طبق این دستورالعمل، فرآیند تولید برعهده وزارت جهاد کشاورزی و مراحل صدور گواهینامه محصول برعهده سازمان ملی استاندارد است.
او گفت: با توجه به محصول استاندارد، فرایندهای تولید تعریف شده و دستورالعمل های عملیاتی به جزئیات عملیات اشاره دارد.
محصول تایید شده پس از تولید هیچگونه سم و آفت کش ها را ندارد و میزان آلاینده ها و نیترات در آنها پایین تر از استاندارد است و در عین حال حاوی مواد مغذی برای سلامتی و دام ها و انسان است در حالیکه در محصولات آلی استفاده از مواد شیمیایی مجاز نیست.
او گفت: "مصرف مواد شیمیایی در تولید محصولات گواهی شده بر اساس دستورالعمل ها و توصیه ها است و طبق قانون افزایش بهره وری، هر نوع سم و کود ، کود اوره ، هیومیک اسید ، سولفات آهن باید با نسخه و مراکز تأمین مجاز به فروش برسد و انجام این کارخانه های کلینیک گیاهان، آزمایشگاه های تجزیه و تولید خاک و گیاهان، و شرکت های خدمات فنی و مهندسی به عنوان خدماتی برای کشاورزان برای تولید محصولات گواهینامه ارائه می شود.
مقامات گفتند که ایجاد اعتماد برای خرید یک محصول گواهی شده مهم است، افزود: وزارت جهاد کشاورزی دارای کد پیگیری برای اطمینان از اینکه محصولات گواهی شده است و این کد شناسایی را به سیستم یا پایگاه اطلاعاتی در وزارتخانه ارائه می دهد جهاد کشاورزی، اطلاعات مربوط به محصول را در اختیار خریدار یا مصرف کننده قرار میدهد.
وی استدلال کرد که سازمان استاندارد ملی (EOI) مقادیر محدودیت انتشار برای سایر اقدامات را برای شناسایی و صدور گواهینامه محصولات گواهی صادر کرده است.

سعادت اضافه کرد : پس از مذاکرات با صندوق بیمه کشاورزی، مقامات صندوق بین المللی پول موافقت کردند که کشاورزان تولید کننده محصولات گواهینامه 20٪ تخفیف در بیمه محصولات برتر را تأمین کنند.
وی خاطر نشان کرد که دولت امکانات و خدمات کمکی را برای کشاورزان فراهم می کند و از این رو یکی از اقدامات وزارت جهاد کشاورزی این بود که این شرکت ها را تشویق به همکاری با تولید کنندگان محصولات صدور گواهینامه کنند. .
سعادت امیدوار بود که طبق بودجه سال آینده ، اعتبارات به عنوان تسهیلات و تخصیص کمک های مالی به تولید کنندگان گواهی برای پرداخت هزینه های تولید اختصاص داده شود.
او گفت : "انتظار می رود در سال جاری در چهار استان فارس، خوزستان، اصفهان و زنجان گواهینامه استاندارد تولید استاندارد به صورت پایلوت صادر شود.
سعادت گفت؛ ۸ محصول خیار خالص گلخانه ای، خیار مزرعه، گوجه فرنگی گلخانه ای، گوجه فرنگی مزرعه، سیب زمینی، پیاز، سیب و پرتقال در اولویت تولید محصولات گواهی شده گرفته اند.

 

منبع :

برنامه ممیزی استاندارد تولید محصولات دارای گواهینامه اجرایی شد

+ نوشته شده در دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ساعت ۲۱:۵۶ توسط پالایش کود پالایش کود دسته : نظر(0)